Obsługiwane przez usługę Blogger.

Placki z mango

placki bez nabiału

Kiedy dwulatek nie śpi za dnia, nie chodzi do żłobka ani żadnego przedszkola, a mama stara się ogarniać dom, jedzenie i jeszcze pracować - nie jest łatwo. Dlatego na blogu tak mało przepisów pojawia się ostatnio. Acha.. do tego piękne słońce za oknem, sezon urlopowy i tak jakoś ciężej znaleźć czas żeby zrobić zdjęcia, wrzucić post na bloga i jeszcze odpisywać na wiadomości czytelników. Mam nadzieję, że wkrótce nadrobimy zaległości z Natalią i przepisów będzie pojawiało się więcej. Póki co - to co wychodzi nam najszybciej i wspaniale sprawdza się na wszelkiego rodzaju wycieczkach i jedzeniu w plenerze - placuszki. Tym razem na słodko, bez nabiału. Zajrzyjcie po przepis!

przekąski na plac zabaw

Przepis na placki z mango

Składniki:
1 mango
2 jajka
4 łyżki mąki ryżowej
1 łyżka syropu klonowego (można pominąć)
1 łyżeczka sody oczyszczonej/ proszku do pieczenia

Przygotowanie:
1. Mango obrać ze skóry, pozbyć się pestki i pokroić na mniejsze kawałki.
2. Jajko połączyć z syropem klonowym i ubić na pianę. Dodać pokrojone mango i sodę oczyszczoną. Wszystko zblendować na gładką masę korzystając z blendera.
3. Stopniowo dodawać mąkę, mieszając na bieżąco. Ciasto powinno mieć konsystencję bardzo gęstej śmietany.
4. Rozgrzać patelnię, możesz dodać odrobinę oleju, a na rozgrzaną patelnię nakładaj placki (1 łyżka masy na jeden placek). Po ok. 2 min obróć na drugą stronę placki i smaż jeszcze przez ok. 2 min.
5. Podawaj jeszcze ciepłe!

Smacznego! 💗

placki bez nabiału

Brak komentarzy