Obsługiwane przez usługę Blogger.

Kasza kukurydziana z warzywami

Moje najnowsze odkrycie to kasza kukurydziana z warzywami. To wspaniały pomysł na lekką kolację dla niemowlaka. Mój W ją uwielbia, co zupełnie mnie zaskoczyło, ponieważ przygotowywałam ją raczej bez większego przekonania. Może Wasze pociechy też ją polubią. Klikając w post, poznacie ten niezwykle szybki i prosty przepis. Zapraszam!

Składniki:
1 kawałek cukinii (ja dałam ok. 3 cm) - nie wiem jak to inaczej przeliczyć przecież żadna z nas nie ma zbyt wiele czasu na stanie przy wadze kuchennej :)
1 kawałek marchewki (ja dałam ok. 3 cm)
1 łyżka natki pietruszki
2 łyżki kaszy kukurydzianej
odrobina masła (opcjonalnie)

Przygotowanie:
1. Obrać marchew, a następnie zetrzeć marchew i cukinię drobno na tarce (ja tarłam na najdrobniejszych oczkach w mojej tarce).
2. Drobno posiekać natkę pietruszki.
3. Wlać wodę do garnka (ok. 300 ml) i włożyć do niej powyższe warzywa. Gotować razem przez 10 minut, tak aby marchew zmiękła.
4. Dosypać kaszę kukurydzianą i gotować tak długo jak zaleca producent na opakowaniu. Ja gotowałam wszystko razem jeszcze przez 10 minut.
5. Dodać masło, wymieszać i podać maluchowi! Smacznego!

W zależności od tego, czy Twoje dziecko woli jeść bardziej płynną kaszkę - dodaj więcej wody. Jeśli natomiast woli jeść gęstsze potrawy - pogotuj kaszę z warzywami dłużej i poczekaj aż odparuje nadmiar wody.


Brak komentarzy